0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Азбука Натпревар Мене Игри

Азбука Натпревар Мене Игри

DEN 2.67
Достапно.

Од стока

Игра како лото! Младите ученици брзо градат вештини за совпаѓање и меморија додека ја играат Оваа Наградувана Игра Match Me®. Вежбајте вештини за азбука со учениците со тоа што ќе одговараат на големи и мали букви со фотографии што обезбедуваат знаци за звук на почетната буква. Осум 2-странични табли за игри ги олеснуваат растечките вештини и ги одржуваат децата ангажирани. Парчињата се екстра цврсти за учење забава. 1-8 играчи. Играјте 3 начини. Вклучува 52 парчиња игра, активности и цврста кутија за складирање. На возраст од 3-6 години.Клучни Карактеристики : Јас : Учениците се совпаѓаат со големи букви, мали букви и фотографии од предмети со почетни букви звучни знаци.ii : Двостраните табли за игри ги олеснуваат растечките вештини и ги одржуваат децата ангажирани. Екстра цврсти парчиња.iii : добитник На Наградата Од Раните Детски Вести, а Исто Така И Наградата За Избор На Наставници на Списанието За Учење.1-8 играчи. 3 различни начини на игра. Вклучени се 48 парчиња игра и цврста кутија за складирање. Студентите се совпаѓаат со големи букви, мали букви и фотографии од предмети со почетни букви звучни знаци. Двостраните табли за игри ги олеснуваат растечките вештини и ги одржуваат децата ангажирани. Екстра цврсти парчиња. Добитник на наградата Од Раните Детски Вести, а Исто Така И Наградата За Избор На Наставници на Списанието За Учење. 1-8 играчи. 3 различни начини на игра. Вклучени се 48 парчиња игра и цврста кутија за складирање.

За производот

Купувачите избираат и