0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност Прекрасни Лами Против Платнена Уметност Од Мери Урбан

Заштитен знак Ликовна Уметност Прекрасни Лами Против Платнена Уметност Од Мери Урбан

DEN 2.67
Достапно.

Од стока

Уметник : Мери Урбан Предмет : Животински Стил : Еклектичен Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има лама што стои пред шарени кактуси. Мамката на нејзиниот мирен селски дом беше премногу и таа се врати да отвори органско кафе и чајџилница со нејзиниот брат. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. "Културата на кафе, чај и кафулиња отсекогаш ми била голема страст, бидејќи има тенденција да ги зближува заедниците и колегите уметници за разговори и потскокнување на смели идеи. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка."Денес, Марија е позната по тоа што работи во различни медиуми и стилови од илустративни до класични и многу повеќе. На 18 години, таа се преселила во бостон за да студира графички дизајн на Колеџот За Уметност Во Масачусетс.

За производот

Купувачите избираат и