0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност Зајдисонце по невремето Платнена Уметност Од Курт Шафер

Заштитен знак Ликовна Уметност Зајдисонце по невремето Платнена Уметност Од Курт Шафер

DEN 2.00
Достапно.

Од стока

Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Тој продолжува да ја учи ликовната уметност на фотографијата, особено во оваа фантастична дигитална age. Иако Курт не манипулира со својата ликовна уметничка фотографија, дигиталното подобрување е вредна алатка во неговиот бизнис. Истакнати Бои : Тен, Кафеава, Црна, Сива курт Шафер е самоук фотограф уште од 13-годишна возраст. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Кога фотографирате луѓе, фаќањето на природата во неговите поданици е намерата На Курт и она што тој се стреми да го направи. облаци на бурно небо со навестувања на златна сончева светлина.

За производот

Купувачите избираат и