0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман 525 - Воздушни Перничиња За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 1999 - ФОРД Ф250, 1999 - ФОРД Ф350

Дорман 525 - Воздушни Перничиња За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 1999 - ФОРД Ф250, 1999 - ФОРД Ф350

DEN 5052.48
Достапно.

Од стока

Овој пружина за воздушни перничиња одговара на вклопувањето на оригиналот што недостасува или е оштетен и е дизајниран да ја врати струјата во воздушното перниче, рогот и контролите на воланот на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-обратно-инженеринг за да одговара на оригиналниот часовник на одредени возила. Идеално решение-дизајнирано за да се обезбеди правилно враќање на перформансите на системот за воздушни перничиња. Издржлива конструкција-дизајнирана, произведена и тестирана на строги спецификации за сигурна услуга. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Екскурзија : 2002, 2003, 2004, 2005 Форд Ф-250 Супер Должност : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Форд Ф-250 : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007форд Ф-350 Супер Должност : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Форд Ф-350 : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Форд Ф-450 Супер Должност : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 Форд Ф53 : 2002 Форд Ф-550 Супер Должност : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007.

За производот

Купувачите избираат и