0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Експлозии На Небото-Голем Свиок-ЦД

Експлозии На Небото-Голем Свиок-ЦД

DEN 226.72
Достапно.

Од стока

Тогаш Се приближуваа Експлозии на Небото За да се изработи резултатот на нов документарен филм за место со кое, како домородни Тексашани, тие беа многу познати : Националниот Парк Биг Бенд. Биг Бенд (Оригинален Саундтрак за Јавна Телевизија) го зема тој хипнотизирачки резултат и го реконтекстуализира како самостоен албум. Бендот ги постави овие знаменитости на инспирирана, мелодична и значајна мешавина од акустична гитара, слајд гитара, жици, пијано, ѕвона и тапани кои се чувствуваат живи и разновидни-и огромни и осамени-како местото што го прикажува. Прославувајќи ја својата 20-та година како бенд со пар ремастерирани реизданија на раните сакани класици Колку Е Чудно, Невиност (2000) и Спасување (2005) тие започнаа незаборавна серија јубилејни концерти во 2019 година.

За производот

Купувачите избираат и