0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Натопи Боја Алтан Преоптоварен Геометриски Тркач Килим, Морнарица Слонова Коска, 2 '3 6'

Натопи Боја Алтан Преоптоварен Геометриски Тркач Килим, Морнарица Слонова Коска, 2 '3 6'

DEN 551.68
Достапно.

Од стока

Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. 80% Волна, 20% Памук.Сафавиех Натопи Боја Ddy540n Рачно Изработена морнарица / Слонова Коска Килим Акварел уметност и бујна текстури стануваат мода напред декор во впечатлива област килими се најде во Натопи Боја Колекција. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Достапно во повеќе бои и големини. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови.000 производи на SAFAVIEH денес. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Направени со користење на чиста премиум волна во мек, луксузен куп, овие килими носат карактеристичен израз на домашниот декор. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно.

За производот

Купувачите избираат и