0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман Кочница Мајстор Цилиндар За Специфични Модели Крајслер Доџ Одговара изберете: 2005-ДОЏ ГРАНД КАРАВАН, 2005-КРАЈСЛЕР ТАУН И КАНТРИ

Дорман Кочница Мајстор Цилиндар За Специфични Модели Крајслер Доџ Одговара изберете: 2005-ДОЏ ГРАНД КАРАВАН, 2005-КРАЈСЛЕР ТАУН

DEN 1.67
Достапно.

Од стока

Овој главен цилиндар на сопирачките е прецизно дизајниран за да одговара на дизајнот, функцијата и перформансите на оригиналниот главен цилиндар на одредени години на возилото, марки и модели. Изработен е од нови, висококвалитетни материјали за безбедна, издржлива замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Прецизно куќиште за замена-цилиндар е конструирано за да одговара на материјалот за леење на оригиналниот дел и да обезбеди слични перформанси. Издржлив дизајн - сите гумени компоненти се изработени од висококвалитетно соединение ЕПДМ за отпорност на течност за сопирачките базирана на гликол. 100% ново-изработени целосно од нови материјали, а не повторно произведени, за да се обезбеди највисок квалитет и безбедност. Строги спецификации-направени за да се исполнат ригорозните Меѓународни стандарди НА САЕ. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2005-2007 ДОЏ ГРАНД КАРАВАН 2005-2007 КРАЈСЛЕР ТАУН И ЗЕМЈА 2005-2007 ДОЏ КАРАВАН и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За производот

Купувачите избираат и