0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Бела Данита Обичен Тепих Со Гранична Волна Со Точки, Тегет Слонова Коска, 10' 14'

Бела Данита Обичен Тепих Со Гранична Волна Со Точки, Тегет Слонова Коска, 10' 14'

DEN 2.00
Достапно.

Од стока

За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.

За производот

Купувачите избираат и