0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Нурисон Страствен Персиски Сив 6'7 9'6 Област Килим

Нурисон Страствен Персиски Сив 6'7 9'6 Област Килим

DEN 0.67
Достапно.

Од стока

Ботаничкиот агол и моделите на медалјон во кадифен, потресен куп создаваат прекрасна комбинација на елеганција На Стариот Свет и современа удобност во Страсната Колекција на теписи од областа Од Нурисон. Сложените наѕирачки дизајни во традиционалните персиски мотиви се избалансирани со светли, живи бои за совршена мешавина помеѓу Боемскиот шарм и формалната елеганција. Со блескаво сиво поле, драматичниот агол и дизајнот на медалјон Кашан на овој Страстен Тепих За Колекција создава драматично присуство во секоја просторија. Потресените, абрашни тонови го отсликуваат гроздобер изгледот на класичните персиски килими, со прекрасно украсени цветни акценти на мек куп, лесен за нега. Кадифен, бушав со низок куп во богати, потресени бои. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Лесно чистење и одржување на самото место. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби или дневни соби. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

За производот

Купувачите избираат и