0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман 598-Линија За Кружење На Издувните Гасови За Специфични Модели На Форд

Дорман 598-Линија За Кружење На Издувните Гасови За Специфични Модели На Форд

DEN 3177.60
Достапно.

Од стока

Дизајнирана да се спротивстави на фрактури на стрес, корозија и блокада на акумулација на јаглерод, оваа цевка за кружење на издувните гасови е директна замена за оригиналната ЦЕВКА ЗА ОПРЕМА ЕГР. Вклучува истите карактеристики и компоненти како инсталиран на оригиналниот EGR цевка. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа цевка за кружење на издувните гасови е дизајнирана да одговара и да функционира како оригиналниот дел од опремата. Издржлива конструкција-произведена од нерѓосувачки челик за долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Тестиран квалитет-претрпе тестирање за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Ф-150 : 2002.

За производот

Купувачите избираат и