0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Различни Уметници-Изгубени Автопат Саундтрак-Винил

Различни Уметници-Изгубени Автопат Саундтрак-Винил

DEN 0.67
Достапно.

Од стока

Ограничено двојно притискање на винил ЛП од 180 гм. Резултатот на филмот беше компониран Од Анџело Бадаламенти, со дополнителна музика Од Бери Адамсон, но Трент Резнор од Ноктите Од Девет Инчи беше одговорен за составување на саундтракот. Изгубениот Автопат е француско-Американскиот нео-ноар-хорор мистериозен филм од 1997 година, напишан и режиран од Дејвид Линч. Во него глуми Бил Пулман како човек осуден за убиство на неговата сопруга (Патриша Аркет), по што тој необјасниво се претвора во млад механичар и започнува нов живот. "Јас сум Пореметен" на дејвид Боуви, "Наследникот Мич" На Рамштајн, "Овој Магичен Момент" На Лу Рид, "Јаболкото На Содом" На Мерилин Менсон плус повеќе песни Од Трент Резнор, Кршечките тикви се појавуваат на двојниот албум за да ги придружуваат тематската музика На Анџело Бадаламенти и Бери Адамсон. Изгубениот Автопат беше премиерно прикажан во 1997 година во Соединетите држави на ограничено театарско издание и разви култно следење. Изгубениот Автопат е француско-Американскиот нео-ноар-хорор мистериозен филм од 1997 година, напишан и режиран од Дејвид Линч. "Јас сум Пореметен" на дејвид Боуви, "Наследникот Мич" На Рамштајн, "Овој Магичен Момент" На Лу Рид, "Јаболкото На Содом" На Мерилин Менсон плус повеќе песни Од Трент Резнор, Кршечките тикви се појавуваат на двојниот албум за да ги придружуваат тематската музика На Анџело Бадаламенти и Бери Адамсон. Режисерот Дејвид Линч доби три Номинации За Оскари, награда Златен Лав од Филмскиот Фестивал Во Венеција за животни достигнувања, како и златна Палма на Канскиот Филмски Фестивал За Диви Во Срцето во 1990 година.

За производот

Купувачите избираат и