0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Лизгачки Решетката Решетката Портата Отварач За Патеката Портата до фунти

Лизгачки Решетката Решетката Портата Отварач За Патеката Портата до фунти

DEN 2468.64
Достапно.

Од стока

Мидвеј режим. 90 секунди време на моторно работење (МРТ) за повеќекратна безбедносна заштита. Апсорбирана моќност : 370 W. Изграден во макс.АЛЕКО АР1800 дизајниран со мотор СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА ОД 120 V (еквивалент НА 3/4 КС) кој обезбедува исклучителен почетен вртежен момент и континуирано работење, што го прави идеален за повеќето апликации. За ваша безбедност, овој модел ќе престане и ќе се смени ако наиде на опструкција при затворање или отворање. Вклучени : Единица За Отворање Порти, Комплет Најлонски Држачи за Опрема 13 стапки (по 3,3 стапки, 4 парчиња), Метална Основа, Два Далечински Управувачи, хардвер за Монтирање. Клуч за итно ослободување во случај на прекин на струја. Мотор : 120 V AC (3/4 HP еквивалент). Услови на животната средина : Од -15°C (5 F) до +40°C (104 F). Макс вртежен момент : 24нм. Запрете/Обратно во случај на опструкција при отворање/затворање на портата. Запрете/Обратно во случај на опструкција при отворање/затворање на портата. Време На Работа : 0-44 секунди. Мек почеток и мека станица. Напојување : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 120 V / 60 Hz. Операторот на Портата отвора порти со тежина до 1800 фунти или 40 стапки во должина. Класа на заштита : IP44. Комплет Од Алеко 13 стапки вклучени Се Најлонски Држачи за Опрема засилени со метална влошка и ако вашите порти се во должина поголема од 13 стапки, можете да купите дополнителни Лавици за Опрема.

За производот

Купувачите избираат и