0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман 919-Комплет За Хидраулична Линија За Сопирачки За Специфични Модели На CHEVROLET gmc одговара: 2006-CHEVROLET SILVERADO, GMC НОВА СИЕРА

Дорман 919-Комплет За Хидраулична Линија За Сопирачки За Специфични Модели На CHEVROLET gmc одговара: 2006-CHEVROLET SILVERADO,

DEN 3036.16
Достапно.

Од стока

Оригинална опрема линиите на сопирачките се многу склони кон ' рѓа. Овој комплет за ХИДРАУЛИЧНА линија На сопирачките Dorman OE FIX е изработен од надграден нерѓосувачки челик за да се спротивстави на корозијата. Исто така е претходно формиран за да одговара на специфични апликации за возила за полесна инсталација. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Надграден материјал - овој комплет за замена на сопирачките е изработен од нерѓосувачки челик за поголема отпорност на корозија. Претходно формирано вклопување-овие линии се пресечни и веќе обликувани за да одговараат на специфични апликации за полесна инсталација. Комплетен комплет-ги вклучува сите цевки и фитинзи за целосна поправка на линијата на сопирачките. Квалитетно инженерство-дизајнирано во Соединетите држави и поддржано од децениско искуство во автомобилскиот резервен пазар. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Силверадо 1500 Класичен : 2007 Шевролет Силверадо 1500 : 2006 Гмц Сиера 1500 Класичен : 2007 Гмц Сиера 1500 : 2006.

За производот

Купувачите избираат и