0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Челзи Холи Геометриски Волна Тркач Килим, Зелена Беж, 2 '6 8'

Челзи Холи Геометриски Волна Тркач Килим, Зелена Беж, 2 '6 8'

DEN 551.68
Достапно.

Од стока

Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни.Сафавиех Челзи ХК356Б Рачно закачен Зелен / Беж Килим Колекцијата на современи килими со рачно закачени раце има безвременски изглед од чист куп од девствена волна што обезбедува удобност и мекост на допирот направен од целосно природен материјал.000 производи на SAFAVIEH денес. Стилски додаток за секоја соба. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Големина : 2' 6" х 8 ' Тркач. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации.

За производот

Купувачите избираат и