0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман 697-Прстен И Крило За Форд Екскурзија Одговара На Форд Екскурзија

Дорман 697-Прстен И Крило За Форд Екскурзија Одговара На Форд Екскурзија

DEN 206.24
Достапно.

Од стока

Овој диференцијален прстен и штипка директно ја заменува оригиналната опрема на одредени години на возила, марки и модели. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој сет на прстени и шипки одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналните компоненти на одредени апликации на возилото. Ефикасно поправање-го елиминира мелењето и лелекањето од неуспешните оригинални лежишта. Темелно тестирано-пробното тестирање на возилото и ригорозните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Доверлив квалитет-поддржан од тим дизајнери и инженери во Соединетите држави. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Екскурзија : 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 Форд Ф-250 ХД : 1997 Форд Ф-250 Супер Должност : 1999, 2000, 2001, 2002форд Ф-250 : 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 Форд Ф-350 Супер Должност : 1999, 2000, 2001, 2002 Форд Ф-350 : 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986.

За производот

Купувачите избираат и