0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
18 Атлас Училница Стол-Природни

18 Атлас Училница Стол-Природни

DEN 2383.84
Достапно.

Од стока

Додадете униформен изглед во секоја училница или библиотека со Столици Во Училницата Атлас. Класичен финиш од зрно дрво одговара на секој стилски декор и секој возрасен опсег. Оваа верзија 18" е идеална за средни и високи училишта, библиотеки, кафулиња, чекални, дури и како стол за наставници во предучилишните установи и се координира со големините 10" и 12". Изградени од цврсто дрво и завршени со јасна заштитна обвивка, атлас столчињата се изградени за да издржат секојдневно абење. Гумените безбедносни стапала на дното спречуваат несакано лизгање, лизгање и вкрстено заградување обезбедува дополнителна стабилност. Овој стол бродови собрани и е подготвен за употреба веднаш. Сите Регентни столици се поддржани со 5-годишна гаранција на производителот на бази на стол и 2-годишна гаранција на производителот за механизми и тапацир на стол. 18" Атлас Училница Стол-Природно : 18-инчен атлас стол изгледа одлично во средните и средните училишта, библиотеки, чекални или како соодветен стол за возрасни во предучилишните установи и многу повеќе. Изграден од цврсто тврдо дрво . Засилен со вкрстена заграда која е дизајнирана да издржи секојдневно абење. Гумени безбедносни стапала на дното спречуваат несакано лизгање и лизгање. Не е потребно собрание. Висина на седиштето : 18" од подот. Димензии на седиштето : 18"W x 15" D. исто така достапен со 10 "и 12" висини на седиштата.

За производот

Купувачите избираат и