0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Уникатен Медалјон За Разбој Ричмонд Килим 10' 0 14' 0 ,Тиркизна

Уникатен Медалјон За Разбој Ричмонд Килим 10' 0 14' 0 ,Тиркизна

DEN 2.67
Достапно.

Од стока

Од Колекцијата Ричмонд, овој килим произлегува смирувачки вибрации со своите привлечни светли тонови. Едноставно во дизајнот, основата со светла нијанса ќе направи секое поставување да се чувствува ветровито и свежо. Непромислено и отпорно на дамки, парчето лесно се чисти и ќе го издржи тестот на времето. Идеален за модерни домови, овој килим ќе остави доста впечаток!. Карактеристики на производот : Боја(И) : тиркизно сина и слонова коска. Машината направи среден куп. Поддршка : да. Медалјон шема правоаголна површина килим. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Се препорачува за внатрешна употреба. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 10 'широк х 14' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : Пред : полипропилен. Назад : памук тиркизна сина и слонова коска правоаголна област фрли килим. Тепихот има традиционална шема; машина ткаена со среден куп. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 10 стапки и долг 14 стапки.

За производот

Купувачите избираат и