0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Dorman TL000019PR Strut Кула Заварување Машина За Специфични Форд Линколн Меркур Модели Одговара изберете: 1986 - ФОРД БИК, 1995-ФОРД ВИНДСТАР

Dorman TL000019PR Strut Кула Заварување Машина За Специфични Форд Линколн Меркур Модели Одговара изберете: 1986 - ФОРД БИК,

DEN 2.33
Достапно.

Од стока

Овој цврст секач за заварување на кулата со потпора ќе ги отстрани заварите на самото место на кулите на потпирачот за суспензија и ќе овозможи правилна инсталација на камерните и рицинусовите плочи за усогласување. Изработен е од издржливи материјали за да издржи груба должност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Практично поправање-подготвува површина за правилна инсталација на камерни и рициново плочи за усогласување. Издржлива конструкција-изградена со издржливи материјали за да издржи груба должност. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Бик : 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Форд Виндстар : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 линколн Континентал : 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 Меркур Самур : 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.

За производот

Купувачите избираат и