0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Кога се будиш“ платно уметност од Кларенс Стјуарт

Трговска марка ликовна уметност „Кога се будиш“ платно уметност од Кларенс Стјуарт

DEN 0.67
Достапно.

Од стока

Уметник : Кларенс Стјуартсубјект : People Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дете што лежи со мечето. Истакнати бои : портокалова, тен, кафеава, црна, црвена, црвена во средината на осумдесеттите и раните деведесетти, Кларенс работеше како комерцијален уметник и илустратор за, Одборот на училишниот одбор на Баптистичката недела, издаваштво на Писмото Прес, Виктор Книги, издаваштво на тврдината Аугсбург и Обединетата методистичка издаваштво Неговата инспиративна уметност и христијанска уметност се дистрибуираат на национално ниво од северозападните производи, подароците на Месијата и Подароците на Диксон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дете што лежеше со мечето.

За производот

Купувачите избираат и