0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Бејли Бигер-Ајде Да Ја Наречеме Љубов-Винил

Бејли Бигер-Ајде Да Ја Наречеме Љубов-Винил

DEN 2.33
Достапно.

Од стока

Животот Во малиот град Марион, Арканзас звучи идилично во раскажувањето На текстописецот Бејли Бигер : прва свирка во ресторан во 7 одделение, работа на фарма додека сте во средно училиште, семејна историја која се враќа со генерации наназад. Но, вистината - И Бејли е толку посветена на вистината во нејзиниот текстопис што има три тетовирани на задниот дел од левата рака за три акорди и вистината-е дека предприродно набудувачката дваесетгодишна девојка не се вклопуваше баш како што го сакаше чувството дека целиот град е нејзиниот двор. Таа тензија на полнолетство Во малиот Град Америка додека се стреми кон поголем свет го означува нејзиното деби ЕП На Големи Правни Рекорди во Неред. "Беше магично на некој начин", размислува таа, продолжувајќи : "живеевме во старата куќа на моите прабаби и дедовци. Ја сакам заедницата дел од неа. Го кажувате вашето име на странец и тие велат : "О, ти си Внука На Еди, ќерка На Дејвид."Кога, како деца, нејзиниот брат доби Гитара За Божиќ и доби пијано, знаеше дека и е судено да стане пејачка-текстописец што свири гитара, така што тие преговараа за рамномерна трговија. Бејли Поголем-Ајде Да Го Наречеме Љубов-Винил Бејли Поголем-Ајде Да Го Наречеме Љубов-Винил. 2020.

За производот

Купувачите избираат и