0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Екстел Медиум 14к Полиран И Сатенски Покровител Свети Мајкл Медал Приврзок Шарм, Произведен ВО САД

Екстел Медиум 14к Полиран И Сатенски Покровител Свети Мајкл Медал Приврзок Шарм, Произведен ВО САД

DEN 3199.84
Достапно.

Од стока

Материјал; 14к Жолто Злато; Жолтото злато е направено од чисто злато измешано со легирани метали како бакар и цинк; Некои од придобивките се неговата издржливост да го издржи тестот на времето, модерен со години поради неговата безвременска елеганција, добро се носи со други метали и камења и не се судира, секогаш соодветен и лесно прилагодлив на секој изглед или стил и е вреден бидејќи е направен од благородни метали и може да се пренесува со генерации. Архангелот Свети Михаил Е покровител на духовното војување, луѓето што умираат, бакалите, војниците, мечувањето, банкарството и уметниците. Архангелот Свети Михаил Се смета за чувар и заштитник на Црквата. Екстел Накитот е покриен со доживотна гаранција против секој дефект на производителите. Тој беше водач На божјата војска за време на Востанието На Луцифер и е почестен не само Во Христијанството, Туку И Во Јудаизмот и Исламот. Свети Михаил Архангелскиот празник е 29 септември. Дизајн И Стил; Религиозен; овој приврзок е дизајниран според традиционалната слика На Свети Михаил; Католичките Светци-Заштитници се христијански модели кои водеа животи со херојска доблест; медалот На Светецот-Заштитник е одличен начин да не потсети и охрабри во животот на светоста како Светците; Медалите На Светците-Заштитници прават одличен подарок за Крштевање, Потврда, Прва Причест, РСИЈА, Свадба, Студенти На Колеџ, Млади Возрасни И Болни.Ова 14к Жолто Злато свети Михаил мери 0,7 х 0,6 инчи. Големина на приврзок; 0,7 х 0,6 инчи. Изработен Во Америка; Накитот Екстел Е Во Американска сопственост и овој приврзок се произведува овде во Соединетите држави обезбедувајќи највисоки стандарди за квалитет.

За производот

Купувачите избираат и