0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Харди хибискус ми растенија во одделни контејнери, со цвет цвет роза, повеќегодишна хибискус вечера за вечера хибискус

Харди хибискус ми растенија во одделни контејнери, со цвет цвет роза, повеќегодишна хибискус вечера за вечера хибискус

DEN 399.84
Достапно.

Од стока

За разлика од нејзините дрвени роднини, Харди Хибискус е тревни повеќегодишни произведуваат повеќе пука во форма на трска, кои се појавуваат кон крајот на пролетта, цвет во лето и умираат со есенски мраз. Доцна есен и зима се многу ризични во повеќето области, бидејќи нашиот растителен материјал испорачува од пријатни оранжерии и ќе се борат со прилагодување на многу ладна или замрзната почва или нагли промени во температурата. Тоа е растителни градинари кои сакаат да растат затоа што е безумна, тешка како ноктите и сигурни. Горди производи гарантираат !! Растенијата од дневната расадник се гарантираат дека ќе пристигнат здрави и зелени. Пупките се формираат во лисја-аксили во близина на совети на гранки и се отвораат во егзотични цвеќиња типични за хибискус, секоја со пет ливчиња што опкружуваат истакнат пистил. Цвеќиња со големина на чинии за вечера. Ова им овозможува на вашите растенија најдолгата можна сезона на растење. Повеќегодишни во соодветна зона, овие умираат на земја по замрзнување и потоа се прераскажуваат кога почвата повторно се загрева следната сезона, поголема и подобра од кога било! Целосно сонце, дел сенка, долга сезона на цут. Исто така, ве молиме, внимавајте на вашите температури кога нарачувате. Прекрасна мешавина од бела, светло розова и темно розова. Потребни се долги денови за развој на цветни пупки. Зона 4-9 Сите наши производи се дневно расадник бренд одгледуван на дневна расадник, спакувана во материјали за брендирани од расадник и испратени со упатства за садење заштитени со авторски права. Всушност, ова е вид на растение што секој градинар на млади може да порасне успешно, давајќи им доверба да продолжат понатаму и да пробаат други видови. Неколку други повеќегодишни даваат исто толку тресне за преградата во однос на големината на цвеќето, должината на цветни и леснотијата на грижа.

За производот

Купувачите избираат и