0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Streamlight Polystinger LED haz-lo фенерче без полнач, црна

Streamlight Polystinger LED haz-lo фенерче без полнач, црна

DEN 596.96
Достапно.

Од стока

Flagerlight Polystinger LED/haz-lo фенерче без полнач, црна висока изведба Внатрешно безбедна класа I, div. 1 Стингер фенерче. Развиена за опасни локации, атмосфери и околини, вклучително и петро-џем, алатка и други тешки индустриски апликации. , 130 лумени, 4 часовно траење- ниско 5700 интензитет на Candela Peak Beam, 50 лумени, 12 часовно траење- режим на месечина 120 интензитет на Candela Peak Beam, 1,3 лумени, 20-дневно траење- Супер-теш, не-санкционирана хемиска и отпорна на корозија, отпорен на најлонски најлон полимер. Развиена за петрохемиски и тешки индустриски апликации со опасни атмосфери- NICD батеријата се надополнува до 1000 пати- мулти-функционално копче за копче за копче, тестиран на 1 милион циклуси- нераскинливи поликарбонатни леќи со обложување отпорен на гребење, носат преку истурање и одржува јасност во тешка работа Опкружувања- Длабоко-диш параболен рефлектор произведува тесен зрак со оптимално периферно осветлување- 3 метарски тестиран отпорен на влијанието- IPX4 оценет за отпорност на вода- сериски за позитивна идентификација- Ограничен живот за живот- Полначи : Не спецификации на полнач : - Должина : 10.2 Во . (25,9 см) - Тежина : 13,5 мл (382 грама) со батерија - боја : црна - шок -изолирана C4 LED технологија дава 15,000 интензитет на Candela Peak Beam. - 3 режими : - Висок 15,000 интензитет на Candela Peak Beam, 130 лумени, 4 часовно траење - Ниско 5700 Candela Peak Beak Intustity, 50 Lumens, 12 -часовно траење - Moonlight Mode 120 Candela Peak Beak Intustity, 1,3 Lumens, 20 -дневно време на траење.

За производот

Купувачите избираат и