0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „планински дом Божиќ“ платно уметност од effеф Тифт

Трговска марка ликовна уметност „планински дом Божиќ“ платно уметност од effеф Тифт

DEN 478.40
Достапно.

Од стока

Роден во државата Вашингтон, effеф ја црпи својата инспирација од околината, истражувајќи и проучувајќи го дивиот свет домороден во неговиот дом. Неговите дела се претставени во некои од најпрестижните изложби за уметност во диви животни во САД и Канада, а тој е горд добитник на наградата Најдоброто шоу на славниот шоу за диви животни на Пацифик Рим и Наградата за избор на народите на спортското шоу Милвоки . Повеќе од една деценија, уметникот за животински свет, effеф Тифт, се посвети на својата страст прикажувајќи ја природната убавина на прекрасниот Пацифик северозапад преку неговите слики. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Effефс немилосрдна посветеност да ја фати убавината на природата на платно во комбинација со неговиот огромен талент, му донесе извонреден успех и признание. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Купувачите избираат и