0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
&N Премиум Тркачки Филтер За Масло: Дизајниран Да Го Заштити Вашиот Мотор: HP - Одговара изберете: 1989-HINO FA, CHEVROLET C6000

&N Премиум Тркачки Филтер За Масло: Дизајниран Да Го Заштити Вашиот Мотор: HP - Одговара изберете: 1989-HINO FA, CHEVROLET C6000

DEN 103.68
Достапно.

Од стока

К&н премиум филтрите за масло се прецизно дизајнирани да нудат извонредна филтрација и заштита на моторот. Тешкиот канистер е дизајниран да биде исклучително издржлив, а заварената шестоаголна навртка од еден инч може да се користи за брзо и лесно отстранување на филтерот. Секој филтер е специјално дизајниран да ги издржи сервисните интервали препорачани од производителите на возила и е заштитен со Ограничена Гаранција К&Н 1 Година. Опрема за возила : Филтер За Масло За Трки К&Н Премиум Филтер За Масло За Трки : Дизајниран Да Го Заштити Вашиот Мотор : HP - 1018 Високи Стапки На Проток : Дизајниран да обезбеди исклучителни стапки на проток и постојан проток на масло до вашиот мотор. Разновидна Компатибилност : Дизајнирана да работи со сите синтетички, конвенционални и мешани моторни масла. Заштитете Го Моторот : плисираните синтетички мешавини за филтрирање ги отстрануваат повеќето штетни загадувачи. Опширно Тестирано : Лабораториски тестирано за да се обезбеди одличен капацитет и јачина на пукање. Лесно За Отстранување : Брзо и лесно отстранување На Клучот. Тешка Конструкција : Тежок канистер за извонредна издржливост. Гаранција Без Проблеми : 1-Годишна Ограничена Гаранција. Висок Капацитет : Издржете ги подолгите сервисни интервали што сега ги препорачуваат некои производители на возила. Одговара Изберете : 1989-1991 ХИНО фа 4 Цил 3,8 Л 1981 ШЕВРОЛЕТ Ц6000 8 Цил 8,2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

За производот

Купувачите избираат и