0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Роуз од Шерон во тенџере

Роуз од Шерон во тенџере

DEN 479.84
Достапно.

Од стока

Белата роза на Шерон расте висока 8-10 стапки и ширина 4 - 6 метри. Тој е член на родот Хибискус. Атрибутите претпочитаат целосно сонце претпочита влажни, добро исцедени зони на почвата 5 - 9 Горди производи гарантираат !! Растенијата од дневната расадник се гарантираат дека ќе пристигнат здрави и зелени. Внимавајте и искористете ја вашата најдобра проценка пред да нарачате за време на невообичаено топло или ладно време (под 32 степени F, или повеќе од 95 F за целите на испорака), бидејќи овие крајности може да го остават вашето растение ранливо на оштетување. Значи, ако сакате да ги гледате, бидете сигурни дека засадите некои надвор од вашата палуба или внатрешен двор. Овална во форма има розови двојни цути кон крајот на летото до есента. Ако се појават проблеми со вашите растенија во првите 30 дена од приемот, испратете е -пошта или јавете се на нашата канцеларија. Препораките за зона се дадени во нашите списоци. Розата на Шерон е грмушка за hездовите на топлина, бидејќи може да издржи на летната топлина. Одлично се користи за граници, жива ограда, животни огради и екрани. Донесува малку тропска убавина во поумерни клими. Кога се сомневате во соодветно време на садење или зона компатибилни растенија за вашата област, посетете се до вашата локална канцеларија за земјоделско продолжување. За разлика од другите грмушки, нивните лисја не почнуваат да се појавуваат до крајот на пролетта до почетокот на летото. Оптималното време за садење за поголемиот дел од нашиот материјал е во средината до доцна пролет, минувајќи од опасноста од тврд мраз. Ова лесно може да предизвика оштетување, зашеметување или неуспехот да напредува.

За производот

Купувачите избираат и