0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман 936 - Задно Погонско Вратило За Специфични Модели На Форд Форд Ф-150

Дорман 936 - Задно Погонско Вратило За Специфични Модели На Форд Форд Ф-150

DEN 2.33
Достапно.

Од стока

Замената на погонското вратило не мора да биде комплицирана. Ова комплетно склопување на погонското вратило е претходно избалансирано и подготвено за инсталирање со 100% нови јареми, цевки, споеви со постојана брзина (БИОГРАФИЈА) и универзални споеви. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - ова погонско вратило е направено според оригиналните димензии на опремата за сигурно вклопување и перформанси. 100% ново - ова погонско вратило е направено од сите нови компоненти, така што нема основно полнење или проблеми со враќањето. Подготвени за инсталирање - ова погонско вратило пристигнува однапред избалансирано за да ја направи инсталацијата брза и едноставна. Услужлива конструкција-универзалните споеви што не се вложуваат се дизајнирани за идна услужливост. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Ф-150 : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Форд Лобо : 2010, 2011.

За производот

Купувачите избираат и