0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Паралелно електрично сино“ платно уметност од quаклин Малдонад

Трговска марка ликовна уметност „Паралелно електрично сино“ платно уметност од quаклин Малдонад

DEN 2601.60
Достапно.

Од стока

Уметник : quаклин Малдонадсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина апстрактна боја во шема над бела позадина. Истакнати бои : Сина, бела, црна, светло сина боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина апстрактна боја во шема над бела позадина.

За производот

Купувачите избираат и