0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност итен повик Платнена Уметност Од Антониј Сквицато

Заштитен знак Ликовна Уметност итен повик Платнена Уметност Од Антониј Сквицато

DEN 1.67
Достапно.

Од стока

Уметник : Антони Сквизатосубјект : Апстрактстил : Скандинавскипроизвод : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има кафеави и виолетови апстрактни форми на бела позадина.Испуштање енергија, забележлива хроматика, истакнат графички стил. Добредојдовте во Светот На Сквизато. Роден во 1975 Година, Сквицато започна со полно работно време сликарска кариера во 2013 година, по петнаесет години креативна насока во дигиталното рекламирање. Тој стигна до крајот на системот - инвентивност за брендовите - конечно да ја почувствува итноста на сопственото создавање, да сфати витална потреба да ја ослободи својата имагинација. Како полиморфен уметник, Сквизато е постојан трагач. Слободен ум, во потрага по значење за бегство од диктатурата на инстант информации, за цинично набудување на визијата произведена од дезинфициран маркетинг свет. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. кафеава и виолетова апстрактни форми во текот на бела позадина.

За производот

Купувачите избираат и