0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Платно Печатење: Надворешни Детали, Американска Судница, Толедо, Охајо, 2007, Поглед 3

Платно Печатење: Надворешни Детали, Американска Судница, Толедо, Охајо, 2007, Поглед 3

DEN 1055.84
Достапно.

Од стока

Гордо направено во САД, овој платнен принт пристигнува подготвен за закачување. Сите наши отпечатоци од платно се завиткани во галерија, т.е. сликата на платното е рачно испружена преку цврста дрвена рамка и споена на задниот дел за трајно монтирање. Тешката рамка е изработена со 1,5-инчни дрвени попречни шипки, создавајќи впечатливо тродимензионално уметничко дело. Погледнете примерок слики погоре за повеќе детали. Наслов : Надворешни Детали, Американска Судница, Толедо, Охајо, 2007. Творец : Хајсмит, Керол М., 1946 -, фотограф. Предмети : CourthousesОхајоТоледо2000-2010 Година, Владини објектиОхајоТоледо2000-2010 Година, садОхајоТоледо. Колекција : Керол М. Хајсмит Архива. Колекцијата содржи фотографии од значајни згради и проекти за архитектонско реновирање Во Вашингтон, ДЦ и низ Соединетите држави. Керол М. Хајсмит (1946-) Е Американски фотограф, автор и издавач кој фотографирал во сите држави на Соединетите држави, како и Во Областа Колумбија и Порторико. Таа ја фотографира целата Американска виста including вклучувајќи пејзажи, архитектура, урбан и рурален живот, а луѓето во нивните работни средини завршија во сите 50 американски држави како рекорд на почетокот на 21 Век.

За производот

Купувачите избираат и