0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Пробиотици За Кучиња-Природен Пробиотски Додаток Со Пребиотици, Ослободување Од Дијареа, Сува И Чешање На Кожата , Гасови, Запек, Алергии - Дигестивна И Имунолошка П

Пробиотици За Кучиња-Природен Пробиотски Додаток Со Пребиотици, Ослободување Од Дијареа, Сува И Чешање На Кожата , Гасови, Запек,

DEN 0.33
Достапно.

Од стока

Пробиотиците Pointpet за Додаток На Кучиња поддржуваат здраво варење за вашето куче, што исто така може да помогне во ублажување на проблеми со стомакот и други дигестивни проблеми. Оваа формула содржи 2 милијарди цфу пробиотици и пребиотици по џвакање, што помага да се негуваат добрите бактерии во цревата на вашето куче. Уникатниот процес на готвење без топлина помага да се зачуваат функцијата и ефективноста на пробиотиците и пребиотиците. Нахранете го овој додаток секојдневно за да го поддржите дигестивното здравје на вашето куче или додајте го како поддршка кога вашето куче е на стероиди или антибиотици што може да ја наруши микробната рамнотежа на неговиот стомак. Со дигестивна поддршка, вашето куче може да доживее намалени алергии, проблеми со кожата, чешање, дијареа и запек, правејќи посреќно кученце. Хранењето на овие пробиотици е лесно бидејќи тие се испорачуваат во меко џвакање со вкусен вкус на патка за кој вашето куче ќе мисли дека е шепа-некои. И пробиотиците и пребиотиците поддржуваат здраво варење и микробна рамнотежа во цревата на вашето куче. Содржи 2 милијарди ЦФУ по џвакање за да ги нахрани добрите бактерии. Процесот на готвење без топлина помага да се зачува ефикасноста на пребиотиците и пробиотиците. Нахранете се секојдневно за дигестивна здравствена поддршка или додајте во исхраната на вашето куче кога вашето куче е на стероиди или антибиотици. Може да помогне во ублажување на алергии, проблеми со кожата, чешање, дијареа и запек. Гордо направени со природно добиени состојки, кои се човечки одделение!.

За производот

Купувачите избираат и