0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Зелена осаменост“ платно уметност од Нуно Араујо

Трговска марка ликовна уметност „Зелена осаменост“ платно уметност од Нуно Араујо

DEN 1530.08
Достапно.

Од стока

Уметник : Nuno Araujosubject : Пејзаж-апелатиј : Природно модерен проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има формација на карпи што води кон крајот на рамката. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење за печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нуно Араујо „Зелена осаменост“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и