0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Engenius EOA Dual-Radio безжичен AP Bridge IP 65

Engenius EOA Dual-Radio безжичен AP Bridge IP 65

DEN 2.33
Достапно.

Од стока

EOA7530 е опфатено со две моќни независни RF радија кои поддржуваат 802.11a и 802.11b/g. Со овластено куќиште IP-65, тој е дизајниран да испорача високи перформанси и сигурност под суровата надворешна околина. Уникат мултифункционална способност обезбедува флексибилност во конструирањето на скалабилни Wi Fi мрежи за какви било можни апликации. Со две индивидуални радија, секоја може да се конфигурира како 3 различни режими на работа со максимум 5 комбинации. EOA7530 нуди безжичен опсег на опсег до 54 Mbps за да се сместат услугите за зафатени сообраќај, како што се трансфери на датотеки или поставувања и преземања на податоци за Интернет. EOA7530 е идеален повторувач на отворено каде што користи 802.11a за мрежна мрежа со долг дострел, додека пренасочува безжичен сигнал за пристап до клиентот преку 802.11b/g. Engenius EOA7530 Двојно-радио безжичен безжичен АП/мост IP 65 Нема потреба да ги извршувате тие скапи долги кабли, само користете го овој безжичен мост за да поврзете не само една, туку две од постојните жични мрежи за да уживате во Wi-Fi. 54 MBIT/S Брзината на безжичен пренос е идеална за брз трансфер на податоци со максимална сигурност. Обезбедете брз трансфер на податоци до 54 Mbit/S со IEEE 802.11a/b/g безжична технологија. Поврзете го вашиот Wi-Fi сообраќај со вашата жична мрежа со брза порта за етернет. Тип на антена на дипола антена нуди зависна поврзаност за максимална употребливост. Факторот на форма што може да се монтира, нуди удобна употреба за подолго времетраење.

За производот

Купувачите избираат и