0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Бони растенија Цилантро 11. мл., Во живо растение

Бони растенија Цилантро 11. мл., Во живо растение

DEN 3.00
Достапно.

Од стока

Со својот карактеристичен вкус и мирис, Цилантро е суштинска состојка во мексиканските, карибите и азиските кујни. Изгледа како рамен лисја магдонос, но со потенки лисја. Младите лисја имаат најдобар вкус, па честопати бербата. Растенијата растат брзо. Годишно во повеќето зони, иако може да преовладува во поблаги клими. Откако ќе цвета, жетви семе за употреба како коријандер за зачини. Клучна состојка во мексиканците, карибите, азиските јадења кои позајмуваат вкус на ретито, салса, кари, салати, оџаци, тревки од тревки и маринади од месо. Брзо растечки годишно, освен во поблаги клими, каде што ќе се надмине. Тенки, рамни, зелени лисја. Harетва често, бидејќи младите лисја обезбедуваат најдобар вкус. Семињата се коријандер за зачини. ЛЕСНИОТ ПОДАТОЦИ : Целосно сонце до дел од сенка. Толерантен на мраз; Семејство морков. Простор од 12 до 18 „Освен. Погоден за садење есен. Добро за контејнери.

За производот

Купувачите избираат и