0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „ryвездена ноќ“ платно уметност од Едвард Мунк

Трговска марка ликовна уметност „ryвездена ноќ“ платно уметност од Едвард Мунк

DEN 1.33
Достапно.

Од стока

Уметник : Едвард Munch Subject : Пејзаж-аперестил : Тип на средна век Производ : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има ноќно небо создадено од сини удари со четки. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „starвездена ноќ“ платно уметност од Едвард Мунк.

За производот

Купувачите избираат и