0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Маргарет Вокер И Ленгстон Хјуз

Маргарет Вокер И Ленгстон Хјуз

DEN 319.68
Достапно.

Од стока

Маргарет Вокер беше една од најпочитуваните поети не само во афроамериканската заедница, туку и во Америка воопшто. Читајќи селекции од нејзината најпозната збирка поезија "За Мојот Народ", "Пешаци поезија" изразува колективен историски идентитет во песни Како Што Се "Големиот Џон Хенрикот"; И "Стаголе".Вокер беше под силно влијание на Поезијата На Ленгстон Хјуз и затоа е соодветно што таа ја рецитира неговата поезија од хјуз цитат;госпоѓо; серија. Маргарет Вокер и Ленгстон хјуз

За производот

Купувачите избираат и