0 Написи

Написи(0)

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Уксел 5 8 Ид Од Долго Покритие Цевка Изолација Пена Цевки Црна

Уксел 5 8 Ид Од Долго Покритие Цевка Изолација Пена Цевки Црна

DEN 309.92
Достапно.

Од стока

Што е ова?Цевките од ПЕНА може да се користат на топли или ладни цевки, особено за КЛИМАТИЗАЦИЈА, цевки за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. Главно за намалување на бучавата и загубата на енергија на гасоводот за време на транспортот. Исто така, може да ја зголеми мекоста на цевката или рачката, добра за заштита на рачката, стативот, нозете за мебел и сл.Дали има некои предности на производот?Изработени од материјал од гумена пена, мек материјал и имаат отпорност на висока и ниска температура. Структура на затворени ќелии, овој вид пена има и одлична отпорност на влага. Материјалот е доволно мек за да ја заштити цевката, рачката или стативот од гребење.Како да го користите?Лесен за употреба, директно ставете го на надворешната страна на цевката. Или исечете, а потоа запечатете ја со леплива лента или лепак.Што да забележам?Ве молиме проверете го внатрешниот дијаметар на нашата цевка за пена пред да ја купите. Уксел 5/8"(16мм) ИД 42мм Од 2м Долга Цевка За Изолација На Цевки Од Пена Црна Боја : Црна. Материјал : Гумена Пена. Внатрешен Дијаметар : 16мм (5/8 Инчи). Надворешен Дијаметар : 42мм (1,65 Инчи). Вкупна Должина : 2м (6,56 Стапки). Дебелина : 13мм (0,51 Инчи). Содржина на пакетот : 1 x Цевки од Пена.

За производот

Купувачите избираат и